Dźwirzyno - plaża, piasek, woda

Dźwirzyno leży w środkowej części woj. zachodniopomorskiego w odległości około 10 km na zachód od Kołobrzegu. Miejscowość położona jest nad Morzem Bałtyckim, na brzegu jeziora Resko.

Dźwirzyno to wyjątkowe miejsce nad Bałtykiem. Naturalna, szeroka i niezwykle piaszczysta plaża otulona przez las sosnowy i wydmy, trasy rowerowe, szlaki piesze i nordic walking, jezioro Resko z nowoczesną mariną i mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Plaża

Dźwirzyno znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. Słońce, szum morskich fal oraz jedna z najładniejszych, naturalnych polskich plaż to recepta na udany wypoczynek.

Wędrująca wydma "Patelnia"

W Dźwirzynie możemy zobaczyć wędrującą wydmę "Patelnię". Znajduje się w pasie sosnowego lasu, ukryta między wzgórzami pokrytymi roślinnością. Jej ukształtowanie zmienia się każdego roku. Przemieszcza się rocznie o ok. 2m w kierunku północno-wschodnim. Stanowi relikt wędrujących wydm, które przed wiekami dominowały w krajobrazie tej miejscowości. Warto obejrzeć ją w całej okazałości z tarasu widokowego, z którego widać również morze. Można tu dojść od strony lądu i morza. Jest ona fragmentem wydm nadmorskich wchodzących w skład rezerwatu przyrody „Wydmy” między Dźwirzynem a Grzybowem”, chroniącego zachowanie typowych zbiorowisk roślinnych wydmy białej oraz wydmy szarej.

Taras widokowy

Taras widokowy powstał przy dawnym zejściu na plażę od ulicy Spokojnej w Dźwirzynie, które kilka lat temu zostało zniszczone przez sztorm. Taras to świetne miejsce dla każdego, kto chciałby pooddychać morskim powietrzem, lecz nie lubi piasku w butach. To również idealne miejsce na spacer, można stąd podziwiać morze czy zachody słońca siedząc na ławeczce na tarasie, jak również dla rowerzystów, którzy chcieliby zobaczyć morze nie zostawiając swoich rowerów. Taras znajduje się bowiem w pobliżu ścieżki rowerowej.

Port rybacki

Można tutaj zjeść świerzą rybkę, a także wybrać na wycieczkę statkiem turystycznym po Bałtyku. Dla bardziej odważnych turystów oferowane są szybkie rejsy motorówką po morzu, co stanowi nie lada atrakcję.

Atrakcje w Dźwirzynie

Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie w Dźwirzynie i okolicach.

Możemy pochwalić się doskonałymi recenzjami

Zobacz, co najbardziej podobało się Gościom